Spetsialiseeritud kohv

Cup of Excellence on maailma kõige prestiižsem ja tunnustatud konkurss spetsialiseeritud kohvi jaoks. Kolme nädala jooksul on kõik spetsiaalsed kohvi maitsestatud pimesi vähemalt viis korda. Hindamist teostab rahvusvaheline žürii vähemalt 25 inimesest, mis koosneb suurepärastest kohvieksperditest üle kogu maailma. See on suurim auhind kohvi jaoks saada rohkem kui 85 punkti ja olla võitjate seas, kes saavad parimad auhinnad järgmistel oksjonitel. Hinna määravad mitte ainult punktide arv ja paigutuse järjekord. Kõik need kohvid on ainulaadsed, need on absoluutsed rariteedid. Auhind " Cup of Excellence AWARD WINNER" antakse ainult osaleval ja auhinnatud kohvil, mitte kogu talule. Seega on need alati väga väikesed ja rangelt piiratud kogused. 

Spetsialiseeritud kohv ei ole turunduskontseptsioon, nagu gourmet kohv, luksuslik kohv jne, kuid vastab kindlaksmääratud standardile. Esmakordselt kasutas "Specialty coffee" 1974. aastal Erna Knutsen Tea & Coffee Trade Journal väljaannes. Knutsen kasutas seda terminit, et kirjeldada parimaid maitseaineid, mis on toodetud spetsiaalsetes mikrokliimaatides. Ameerika Specialty Coffee Association (www.scaa.org) on ​​välja töötanud ülemaailmselt tunnustatud, objektiivsed ja ranged hindamiskriteeriumid.

 

Kohvi hinnatakse vastavalt kümnele kriteeriumile:

                     Aroom, happesus, keha, iseloom, magusus, selgus,

                    tasakaal, viimistlus, järelmaitse ja üldmulje.

Iga kriteeriumi jaoks võib olla määratud 10 punkti "0"-st, mittesaadavast "10" ühekohdseks. Ainult kohvid, mille hind on üle 80 punkti, nimetatakse spetsialiseerituks. Suurepärased kohvid saavad rohkem kui 85 hindepunkti.

 

Ameerika mittetulunduslik organisatsioon Alliance of Coffee Excellence Inc. (ACE), mida toetavad rohkem kui 50 riigis tegutsevad põlluharijad ja kohvi tootjad, toetab kogu maailmas kaunite kohviteenuste väärtustamist. ACE on korraldanud alates 1999. aastast tippkeskuse konkursi, tagades objektiivsete hindamisstandardite kehtestamise ja kohvisektori võrdsuse ja läbipaistvuse. Meeleviljad OÜ on alates 2017. aastast Toetusesaaja Liidu liige. Kogu rahvuste- ja rahvusvahelise võitjat saab proovida ja osta Tallinna Vanalinnas, samuti kasutatakse Lõuna-ja Mesoamerica Fine Flavor Cacao't kõigi meelte stimuleerimiseks. Tallinna Vanalinna südames on see šokolaadi-butiik, mis pakub laia publikule ja professionaalidele Fine Cacao ja suurepärase kohvi uurimist. Eelkõige interaktiivne avastusrada kõikidele meeleoludele. Šokolaadi- ja kohvi õpikojad on loodud professionaalidele ja mitteprofessionaalidele selle pärast kokku, et nad saaksid teada (peaaegu) kõiki šokolaadi ja kohvi saladusi!

                                                                                                 

                   

 

 

 

 

 

 

 

       

 

                   

 

                       

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           

                                                           

                                                              

                                                        Cupping

                                                                     

Cupping on puhtaim viis kohvi põhiliste omaduste hindamiseks: aroom, lõhn, magusus, happesus, keha, järelmaitse, ühtsus ja puhtus. Paljud protokollid on aja jooksul välja töötatud - tundub, et paljud rösterid on välja töötanud oma protokolli, - kuid me järgime kindlasti Cup of Excellence'i protokolli, kuna oleme selle organisatsiooni Benefactor’i liige, toetades kogu organisatsiooni. Oad on maandatud, vesi valatakse läbi maapinna ja vedeliku degusteeritakse nii kuuma kui ka jahutatud kujul. Kohvivalmistamine on kohvihuviliste armastuse töö.

Professionalid ja mitteprofessionalid  püüavad kindlaks määrata kohvi kvaliteeti ja võrrelda kohvi protsessis, mis on lõbus ja põnev. Uustulnute jaoks on soovituslik leiutada oma uued terminid, kui nad esimest korda pöörleva laua ja hõbedase lusika juurde kutsutud.